TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan terörle mücadele mesajı: Devletimiz hainlere hak ettikleri cevabı verecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda altı askerin şehit olduğunu, bir askerin yaralandığını ve 13 teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

MSB’nin paylaşımı sonrası devlet kademelerinden de şehit askerler için peş peşe taziye mesajı yayımlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, şehit olan askerler için X hesabından taziye mesajı yayımladı.

Şehit askerlere rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır dileyen Kurtulmuş, terörle mücadele mesajı da vererek devletin hainlere hak ettiği cevabı vereceğini ifade etti.

“Hain planlar kuranların kirli hevesleri kursaklarında kalacak”

Kurtulmuş yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehid olan Mehmetçiklerimize Rabbimden rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve metanet diliyorum. Kahramanlarımızın kabirleri nur, mekanları cennet, makamları âli olsun. Devletimizin; vatanımıza, birliğimize, huzurumuza kasteden hainlere hak ettikleri cevabı vereceğinden, ülkemiz üzerine hain planlar kuranların kirli heveslerini kursaklarında bırakacağından kimsenin şüphesi olmasın.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da şehit askerler için taziye mesajı yayımladı.

Sosyal medya platformu X hesabından paylaşımda bulunan Yılmaz, şehit askerlere Allah’tan rahmet; ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

Yılmaz, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Yaralı mehmetçiğimize de Rabb’imden şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Bakan Bolat: Kahraman ordumuzun ve milletimizin başı sağ olsun

Ticaret Bakanı Ömer Bolat da bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan altı asker için taziye mesajı yayımladı.

Şehitler için rahmet, yaralı askere acil şifalar dileyen Bakan Bolat, “Şehitlerimizin kederli ailelerinin, kahraman ordumuzun ve milletimizin başı sağolsun.” dedi.

Bakan Bolat yaptığı paylaşımda, “Irak’ın kuzeyinde gerçekleşen çatışmalarda altı kahraman askerimiz daha şehit oldu. Canlarını vatan uğruna siper eden kahraman Mehmetçiklerimize Rabbimden rahmet, yaralı askerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kederli ailelerinin, kahraman ordumuzun ve milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.

Bakan Fidan’dan taziye mesajı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak’ın kuzeyindeki Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan altı asker için taziye mesajı yayımladı.

Fidan, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehadete eren askerlerimize Allah’tan rahmet, kahramanlarımızın ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralanan askerimize acil şifa diliyorum.” ifadesini kullandı.

Bakan Özhaseki’den taziye mesajı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de şehit askerler için taziye mesajı yayımladı.

X hesabından paylaşımda bulunan Özhaseki, şehit altı askere rahmet; ailelerine ve Türkiye’ye sabır ve başsağlığı diledi.

Bakan Özhaseki yaptığı paylaşımda, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada bugün şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Rabbim mekânlarını cennet eylesin. Yaralı Mehmetçiğimize de acil şifalar versin.” dedi.

Fahrettin Altun: Sınır içinde ve dışında mücadelemiz devam edecek

Şehit askerler için İletişim Başkanı Fahrettin Altun da taziye mesajı yayımladı.Sosyal medya platformu X hesabından paylaşımda bulunan Altun, hiçbir hain saldırının Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini sarsamayacağını belirterek, “Türkiye olarak hem sınırlarımız içinde hem de dışında terörün her türlüsüne karşı mücadelemize azim ve cesaretle devam edeceğiz.” dedi.

Fahrettin Altun, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle girilen çatışma sonucu şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine, sevdiklerine ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Unutulmamalıdır ki, hiçbir hain saldırı Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini sarsamayacak, teröristlerin ve hamilerinin karanlık planları ülkemizin iradesini ve kararlılığını aşamayacaktır. Türkiye olarak hem sınırlarımız içinde hem de dışında terörün her türlüsüne karşı mücadelemize azim ve cesaretle devam edeceğiz.”

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerin şehit olduğunu, 1 askerin yaralandığını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir